TRAPÉZOVÉ A VLNITÉ DESKY

Tyto desky jsou optimální pro nejrůznější nezateplené přístřešky a zastřešení teras, verand, garážových stání apod. Trapézové desky dodáváme z PVC i polykarbonátu, různé profily a povrchy,  ve dvou základních barevných odstínech čiré a hnědé ( kouřové ) barvě.


Skladovou zásobu tvoří desky síly stěny 0,8 mm v profilech trapéz 70/18 a 76/18.


Trapézové desky z polykarbonátu se vyznačují lepší houževnatostí a rázovou odolností, proto lépe obstojí např. při krupobití. Jejich předností je teplotní rozsah použití od -40 do +100 °C - záruka 10 let (více níže)

Trapézové desky z PVC jsou teplotně stálé pouze do +60 °C - záruka 5 let (více níže)

Povrch trapézových desek:

  • hladký
  • strukturovaný / krupičkový povrch,  desky lámou světelný paprsek = pod přístřeškem slunce nesvítí přímo do očí a zároveň jsou přes ně vidět pouze obrysy, nikoliv jasný obraz


Na objednávku zajistíme i větší síly stěn ( 1,0 a 1,1 mm ), jiné rozměry.  Pro další informace nás kontaktujte.

POLYKARBONÁTOVÉ TRAPÉZOVÉ A VLNITÉ DESKY

Vlnité a trapézové desky z polykarbonátu v kombinaci s ocelovou, dřevěnou nebo hliníkovou konstrukcí jsou kompletním řešením pro různé přístřešky a zastřešení. Vlnité i trapézové polykarbonátové desky mohou být bez problémů použity společně se známými a na trhu běžně dostupnými střešními systémy. Vysoká průhlednost a velmi dobrý prostup světla jsou jen nepatrnou částí výhod, který tento materiál nabízí.

Vlastnosti polykarbonátových trapézových desek:

Vysoká průhlednost desek zaručuje vynikající prostup světla pod zastřešení což je hlavním důvodem k jejich použití.

Extrémně vysoká odolnost proti nárazu zaručuje, že desky jsou bezpečné, prakticky nerozbitné, ve srovnání s ostatními používanými materiály a zasklívacími systémy.

Jednostranný koextrudovaný UV filtr zabraňuje stárnutí a poškozování desky slunečním UV zářením. Výborné vlastnosti polykarbonátu zaručují stálé zachovávání stejných mechanických a optických vlastností. Pro další informace ohledně záruky kontaktujte svého prodejce.

Díky daným profilům a nízké hmotnosti polykarbonátu nejsou vyžadovány na konstrukce zvláštní požadavky a zůstávají tak bezpečné a ekonomicky nenáročné pro dané použití.

Použití polykarbonátových trapézových desek:

přístřešky, pergoly, autobusové zastávky, skleníky, svislé stěny, veškeré drobné zastřešení ...

PVC TRAPÉZOVÉ A VLNITÉ DESKY

Biaxiálně protahované desky ONDEX modelové řady ECOLUX patří k základnímu sortimentu firmy ONDEX. Desky je možno použít v interiéru jako dělící příčky, zasklívání oken a dveří, prosvětlovací výplně, prosklení sprchových koutů, dekorace a v exteriéru jako zábrany proti větru, pergoly a zahradní přístřešky nad vchody, besídky, altány, zástěny, oplocení atd.

K hlavním přednostem ONDEX desek patří:

  • Vysoká rázová odolnost - především v extrémních podmínkách při velmi nízkých teplotách si desky ONDEX uchovávají svou vysokou odolnost vůči nárazům, jak v interiéru, tak v exteriéru.
  • Vysoká odolnost proti krupobití - testy ukazují, že bombardování dřevěnými kuličkami o průměru 20 mm rychlostí 80 km/h při teplotě 0°C nezanechá na deskách jakýkoli účinek
  • Odolnost vůči ohni - desky ONDEX se řadí do třídy M1 podle normy NF P92-507, tzn. samozhášecí a neskapávající materiál.
  • Homogenita - nevláknitá struktura desek vytváří vysoce hladký povrch, což zabraňuje zachycování prachu a nečistot a zajišťuje silnou rezistenci vůči námraze.
  • Životnost - vynikající životnost desek ONDEX je dána výrobním postupem, který spojuje metodu koextruze a metodu biaxiálního protahování.
  • Odolnost vůči chemikáliím - desky jsou odolné vůči přírodním agresivním chemikáliím jako je slaný mořský vzduch. Jejich chemické složení nevyhovuje jako potrava hlodavcům a parazitům.
  • Možnost ohybu - díky biaxiálnímu protahování dovolují desky ONDEX bezpečný ohyb při zatížení. Jejich chování při zatížení sněhem nebo namáhání větrem umožňuje použít je bez problémů ve všech klimatických oblastech.
  • Ohýbání oblouku za studena - desky ONDEX profil TO 76/18 umožňují používat je na obloukové stavby ( minimální poloměr oblouku činí 3,5 m ).

MÁTE ZÁJEM TRAPÉZOVÝ POLYKARBONÁT?

Neváhejte nás kontaktovat. Spojte se s odborníkem na polykarbonáty v Českých Budějovicích na telefonním čísle +420 736 674 826 nebo nás navštivte na naší prodejně. Volbou firmy BIFA získáte silného spolehlivého partnera. Těšíme se na vaše podněty.